مزرعه فارسی لبنان بازیکن مسابقه استان فارس

مزرعه: فارسی لبنان بازیکن مسابقه استان فارس درخشش بیلیارد باز فارسی مسابقات بین المللی لبنان محمد علی پردل

گت بلاگز وب‌گردی عکس ، مردان حلقه اولِ «محمد بن سلمان» در هرم قدرت ‌آل‌سعود+ چه کسانی «احمق‌ها» را یاری می‌کنند؟

هم‌زمان با پیشرفت سریع محمد بن سلمان شاهزاده جوان سعودی به سمت جانشینی ولیعهد این کشور در داخل محافل قدرت، عنصرهای نزدیک به وی نقش مهمی در فعالیت‌های داخلی

عکس ، مردان حلقه اولِ «محمد بن سلمان» در هرم قدرت ‌آل‌سعود+ چه کسانی «احمق‌ها» را یاری می‌کنند؟

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، رهبر معظم انقلاب با توجه به اوضاع سعودی ها فرمودند: شما ملاحظه کنید ببینید وضع اینها چه جوری هست؛ با کفّار مأنوسند، [به آنها] علاقه مندند، جهت آنها از اموال ملّتشان [خرج میکنند]؛ چون خودشان که مالی ندارند؛ این پولهایی که اینها دارند و در حسابهای بانکی ارزش متراکم شده است و این ثروتهای افسانه ای، اینها مال کیست، اینها از کجا آمده؟ اینها ارث پدری که نیست؛ اینها پول نفت هست، پول معادن زیرزمینی هست، پول ثروتهای ملّی هست؛ به جای اینکه صرف اصلاح زندگی مردم بشود، میرود در حسابهای اینها متراکم میشود، از آن استفاده ی شخصی و شخصی میکنند؛ این پولهای مردم را تقدیم میکنند به کفّار، به دشمن های مردم. وَ اتَّخَذوا مِن دونِ اللهِ ءالِهَةً لِیَکونوا لَهُم عِزًّا * کَلّا سَیَکفُرونَ بِعِبادَتِهِم وَ یَکونونَ عَلَیهِم ضِدًّا؛(۴) احمقها خیال میکنند که با دادن پول و با کمک کردن و با این چیزها میتوانند صمیمیّت دشمن های اسلام را جلب کنند، [درحالی که] صمیمیّتی وجود ندارد؛ همان طور که خودشان هم گفتند، مثل گاو شیرده [هستند]؛ شیرشان را میدوشند، هنگامی که که دیگر شیر نداشتند، ذبحشان میکنند.

عبارات مهم : آمریکا
هم وقت با پیشرفت سریع محمد بن سلمان شاهزاده جوان سعودی به جانشین ولیعهد این کشور در داخل محافل قدرت، عنصرهای نزدیک به وی نقش مهمی در فعالیت های داخلی و خارجی عربستان برعهده گرفته اند. آنچه در این گزارش مورد توجه قرار می گیرد ، شناسایی تعدادی از عنصرهای فعال حلقه اول اطراف جانشین ولیعهد عربستان است که با توجه به احتمال بالای پادشاهی وی در آینده این کشور می تواند جهت شناسایی سیاست گذاری های آینده رژیم سعودی بافایده باشد. این افراد نقش اساسی در تدوین برنامه های سیاسی، نظامی و اقتصادی محمد بن سلمان داشته و اختیارات گسترده ای را در دست گرفته اند ، به نحوی که به بازوان قدرت شاهزاده جوان سعودی در هرم حاکمیت عربستان تبدیل شده است اند.

سلمان الانصاری نماینده بن سلمان در واشنگتن

سلمان الانصاری مهندس و طراح مواضع محمد سلمان است که مسئولیت ترویج آن ها در رسانه های آمریکایی را برعهده دارد. وی همواره در دیدارهای صورت گرفته بن سلمان با شخصیت های تصمیم گیرنده در آمریکا همراه وی هست.

جانشین ولیعهد عربستان تمامی شاخصه های مورد نیاز و مورد نیاز خود را در الانصاری موجود می بیند. به همین علت او را در مجموعه عنصرهای تازه وارد کاخ پادشاهی عربستان قرار داده هست. الانصاری جوانی در دهه چهل زندگی خود است که به یکی از خانواده های ثروتمند و مرفه عربستان متعلق است و در تعدادی از دانشگاه های اروپایی تحصیل کرده هست. وی مجموعه ای از مناسبات در داخل آمریکا دارد که باعث شده است نویسنده تعدادی از مراکز مطالعاتی بزرگ آمریکا باشد. علاوه بر این شاخصه ها او هوادار مطلق بن سلمان است و به دنبال رسیدن وی به تخت پادشاهی هست.


سلمان الانصاری

این شاخصه ها باعث شده است محمد بن سلمان اختیارات گسترده ای به سلمان الانصاری بدهد. او مدیر لابی سعودی در آمریکا (سابراک) است و چراغ سبز وی جهت حضور در رسانه های غربی و تبلیغات در رابطه با طرح های شاهزاده جوان جهت ساختاربندی مجدد مناسبات آمریکا و عربستان و اصلاح وجهه عربستان در رسانه های آمریکایی را برعهده دارد. وی همچنین مجری تبلیغات جهت سیاست باز اقتصادی و طرح اقتصادی 2030 عربستان و تاسیس هیئت رفاه و کم کردن محدودیت زنان در عربستان سعودی هست.

الانصاری یکی از افرادی است که طی سال گذشته مآمور تشکیل لابی سعودی در آمریکا شده است هست. وی در رابطه با فعالیت های این لابی می گوید: ما به دنبال دستیابی به شهروندان آمریکایی و فرهنگ سازی جهت آنها در رابطه با تمامی پرسشها مرتبط با مناسبات عربستان و آمریکا و پرسشها مرتبط با کشورهای عربی هستیم. ما همچنین به دنبال جلوگیری از تلاش ها جهت تخریب وجهه عربستان یا توهین به فرهنگ این کشور هستیم. این تلاش ها تنها جهت این دنبال می شود که ریاض در ابعاد سیاسی مناسبات مستحکم با غرب و دولت آمریکا داشته هست.

سلمان الانصاری

الانصاری همچنین نقش گسترده ای در حمایت از برادر و جانشین ولیعهد عربستان سعودی دارد که اخیراً با عنوان سفیر عربستان در پایتخت آمریکا گزینش شده است هست. وی در داخل محافل تصمیم سازی پایتخت آمریکا از وی حمایت کرده و در رسانه های جمعی این کشور نیز او را به عنوان یک جوان تحصیل کرده و فعال نشان می دهد که افق بالایی جهت مناسبات آمریکا و عربستان در مرحله آینده را دنبال می کند.

احمد العسیری، مشاور نظامی و محصول تبلیغات جنگ یمن

احمد العسیری ریاست بخش نظامی فعالیت های بن سلمان را بر عهده دارد. فرزند شاه سعودی وی را به عنوان سخن گوی عملیات طوفان قاطعیت گزینش کرده و وی به عنوان یک فرمانده نظامی به صورت روزانه در صحنه ها حاضر می شوند و گزارش های خود را به زبان های عربی و انگلیسی و فرانسوی شکسته بسته مطرح می کند. او تحت پرچم وزیر دفاع عربستان در نشست های نظامی ارتش حضور پیدا می کند و همه شرایط باعث شده است اخیراً به نفر دوم سرویس اطلاعات عمومی (سرویس جاسوسی خارجی عربستان) تبدیل شود. مأموریت های محوله به وی در چارچوب تلاش های بن سلمان در جهت تسلط بر دو پرونده اطلاعاتی و امنیتی مرکزی کشور هست.

احمد العسیری

بسیاری از تحلیلگران اعتقاد دارند که پیشرفت سریع العسیری در چارچوب تلاش های پشت پرده محمد بن سلمان جهت کم کردن اختیارات و نفوذ محمد بن نایف در کشور به خاص در زمینه پرسشها مربوط به امنیت داخلی و اطلاعاتی است و وی می خواهد این اختیارات را به العسیری بدهد، آیا که حمایت العسیری از محمد بن سلمان به اثبات رسیده هست.

زندگینامه العسیری عالی ترین و ایده آل ترین حالت جهت کسی است که جانشین ولیعهد عربستان به دنبال وی می گردد. او مدرک کارشناسی ارشد خود را در علوم نظامی از دانشکده فرماندهی ستاد نیروهای مسلح عربستان دریافت کرده هست. وی کارشناس ارشد دیگری نیز در مطالعات دفاع ملی در فرانسه دریافت کرده هست. وی همچنین یک کارشناسی ارشد دیگر نیز در علوم استراتژیک دارد. العسیری در رابطه با دوره های نظامی آموزشی ، آموزش دیده و مدارک دیگری از آکادمی ها و دانشکده های نظامی مشهور نظیر “ساند هرست” انگلیس و “وست پوینت” آمریکا دریافت کرده هست.

احمد العسیری

ترکی الدخیل ، مدیر امپراتوری رسانه ای بن سلمان

بروز ستاره جانشین ولیعهد عربستان سعودی در داخل هرم قدرت هم وقت شد با پیشرفت موازی ترکی الدخیل روزنامه نگار سعودی تا جایی که وی زیاد شبیه مشاور رسانه ای شاهزاده جوان ملقب شده است و از طرف وی ترسیم مجدد نقشه های امپراتوری تبلیغاتی عربستان سعودی مبتنی بر نظر 2030 ارائه شده است از سوی جانشین ولیعهد را برعهده گرفته هست.

پیشرفت ترکی الدخیل با تصمیم رسمی مدیریت مجموعه شبکه های ام بی سی در اوایل سال 2015 و تنها یک هفته بعد از روی کار آمدن ملک سلمان صورت گرفت. به این ترتیب وی به عنوان مدیر کل شبکه های العربیه و الحدث عربستان گزینش شد که تحت سلطه مالی و اداری خاندان حاکم قرار دارند. وی در ادامه به همراه دائمی سفرهای خارجی شاهزاده جوان تبدیل شد و مجموعه مقالاتی را در رابطه با نظر های آرزوی بزرگ گرایانه وی در زمینه جهش عظیم کشور بر اساس طرح های محمد بن سلمان نوشته هست.

ترکی الدخیل

مجتهد افشاگر سعودی اخیراً با اشاره به این عنوان تأکید کرد که مأموریت دوم الدخیل تبلیغات جهت بن سلمان در رسانه های عربی و سایت های اجتماعی است تا خیزش بن سلمان به تخت پادشاهی با عبور از محمد بن نایف ولیعهد کنونی جهت همه امری عادی و طبیعی جلوه کند. اطمینان شاهزاده جوان سعودی به الدخیل باعث زیاد کردن اختیارات وی در داخل امپراتوری تبلیغاتی و رسانه ای عربستان شد و اومسئول انجام مصاحبه با شاهزاده سعودی در شبکه العربیه شد که محمد بن سلمان در آن از نظر 2030 عربستان پرده برداشت.

از بیانات ترکی الدخیل مشخص می شود که مناسبات وی با شاهزاده جوان سعودی مربوط به سال هایی نیست که او در هرم قدرت روی کار آمده هست، بلکه به سال های دور باز می گردد، یعنی زمانی که وی یک روزنامه نگار از نزدیکان بن سلمان بوده و با او ساعت ها در زمینه پرسشها متفاوت داخلی و خارجی عربستان صحبت می کرده هست.

ترکی الدخیل

الدخیل در این زمینه می گوید: مسئله من با شاهزاده محمد بن سلمان این است که قبل از اینکه مردم از طریق پست های جدیدش یعنی مدیر دفتر ولیعهد و بعد از آن وزارت دفاع و جانشین ولیعهد او را بشناسند، من او را می شناختم. عنوان دیگر در زمینه حضور الدخیل در اردوگاه یاران و حامیان درجه یک بن سلمان در هرم قدرت عربستان این است که وی مناسبات مستحکم با محمد بن زاید ولیعهد امارات دارد که به نظر می رسد او نیز حامی محمد بن سلمان هست. این در حالی است که او از محمد بن نایف ولیعهد عربستان خوشش نمی آید.

خالد الفالح، طراح شخصی سازی آرامکو

در روز 7 می 2016 پرده از روی صورت یکی از بااهمیت ترین عنصرهای حامی محمد بن سلمان شاهزاده جوان سعودی که نقش و نفوذ زیادی در داخل محافل تصمیم سازی عربستان دارد، برداشته شد. در این تاریخ خالد الفالح به جای علی النعیمی نیرومند ترین وزیر در داخل شرکت اوپک به وزارت نفت و انرژی عربستان دست پیدا کرد.

زندگی حرفه ای فالح شبیه به سایر همتایان وی از عنصرهای بن سلمان هست، او سعودی و متعلق به یکی از خانواده های ثروتمند است که در دانشگاه های اروپایی تحصیل کرده و به خوبی قادر به تکلم زبان خارجی هست. او در موسسات جهانی فعالیت داشته هست. فالح در سال 1979 به شرکت آرامکو پیوست. بعد از آن جهت تحصیل به دانشگاه تگزاس اعزام شد تا در آنجا مدرک لیسانس را در رشته مهندسی مکانیک دریافت کند. وی در سال 1991 مدرک کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی را از دانشگاه نفت و معدن ملک فهد در عربستان سعودی دریافت کرد.

خالد الفالح

فالح ایده پرداز و متخصص نظریه شخصی سازی شرکت آرامکو بوده و آن را در چارچوب طرح 2030 بن سلمان مطرح کرده هست. وی نخستین فردی است که این طرح که سهام آن بزرگترین واگذاری تاریخ در بورس به شمار می رود، اجرا کرده هست. در حال حاضر شخصی سازی 5 تا 10 درصد از سهام آرامکو مطرح است و دولت همچنان بخش اعظم سهام این شرکت را در اختیار خواهد داشت.

وزیر تازه انرژی، عضو شورای بازرگانی بین المللی جهانی فرانسه اقتصاد جهانی و شورای بازرگانان آسیا و شورای بین المللی شرکت جی بی مورگان و شورای مشورتی مدیر آکادمی تکنولوژی ماساچوست هست. وی پیش از این نیز عضویت شورای اداری برنامه های ملی توسعه کالاهای صنعتی و مؤسسه عمومی آموزش فنی و حرفه ای را برعهده داشته هست.

منبع:مشرق

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: آمریکا | عربستان | سعودی ها | عربستان | آمریکایی | شاهزاده سعودی | عربستان سعودی | رسانه های آمریکا

عکس ، مردان حلقه اولِ «محمد بن سلمان» در هرم قدرت ‌آل‌سعود+ چه کسانی «احمق‌ها» را یاری می‌کنند؟

عکس ، مردان حلقه اولِ «محمد بن سلمان» در هرم قدرت ‌آل‌سعود+ چه کسانی «احمق‌ها» را یاری می‌کنند؟

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog