مزرعه فارسی لبنان بازیکن مسابقه استان فارس

مزرعه: فارسی لبنان بازیکن مسابقه استان فارس درخشش بیلیارد باز فارسی مسابقات بین المللی لبنان محمد علی پردل

گت بلاگز اخبار اجتماعی درخواست کانون بازنشستگان از شورای نگهبان جهت مخالفت با یک مصوبه مجلس

نایب مدیر کانون بازنشستگان شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران ضمن تقدیر از مجلس جهت تصویب پرداخت 50 هزار میلیارد تومان از بدهی دولت به تأمین اجتماعی، در عین حال ابرا

درخواست کانون بازنشستگان از شورای نگهبان جهت مخالفت با یک مصوبه مجلس

درخواست کانون بازنشستگان از شورای نگهبان جهت مخالفت با یک مصوبه مجلس

عبارات مهم : قانون

نایب مدیر کانون بازنشستگان شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران ضمن تقدیر از مجلس جهت تصویب پرداخت 50 هزار میلیارد تومان از بدهی دولت به تأمین اجتماعی، در عین حال ابراز امیدواری کرد که شورای نگهبان با مصوبه “واریز سهم درمان و سایر منابع تامین اجتماعی به حساب خزانه داری کل کشور ” مخالفت و آن را رد کند.

به گزارش ایسنا، علی دهقان کیا در نشستی با خبرنگاران اظهار کرد: 530 هزار بازنشسته تحت پوشش داریم و حدود 140 هزار نفر از ما کارت عضویت دریافت کرده اند.

وی با اشاره به بند “ز” تبصره 7 قانون برنامه بودجه مبنی بر واریز سهم درمان و سایر منابع شرکت تامین اجتماعی به حساب خزانه داری کل کشور گفت: ما به مدیر جمهور و مدیر مجلس شورای اسلامی، وزیر کار و… قبل از تصویب نامه نوشته بودیم که جواب نداده اند، ما دلواپس تبعات این تصمیم هستیم. از شورای نگهبان استمداد می طلبیم این مصوبه را رد کنند.

درخواست کانون بازنشستگان از شورای نگهبان جهت مخالفت با یک مصوبه مجلس

دهقان کیا ادامه داد: بر اساس ماده 3 قانون تامین اجتماعی، خدماتی که باید در قبال دریافت حق بیمه به افراد تحت پوشش ارائه شود مشمول بر حوادث و بیماری ها، بارداری، غرامت دستمزد، از کارافتادگی و فوت هست. کارفرما 23 درصد به ما می دهد که 14 درصد بابت غرامت دستمزد از کارافتادگی و بازنشستگی و فوت می شود. آن چیزی که امروز بحث می کنیم اطراف 9 بیست و هفتم حق درمان است.

نایب مدیر کانون بازنشستگان شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران با اشاره به اینکه طبق ادله و قوانین این تصمیم قانونی ملغی هست، اظهار کرد: از 9 بیست و هفتم حق درمان، یک درصد متعلق به دولت هست. سهم درمان در سال گذشته 19هزار و 600 میلیارد تومان بود و امسال 25 هزار میلیارد تومان است که یک درصد آن 250 میلیارد تومان می شود. در واقع 9 بیست و هفتم که تصویب کرده اند غلط است و باید هشت بیست و هفتم باشد.

نایب مدیر کانون بازنشستگان شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران ضمن تقدیر از مجلس جهت تصویب پرداخت 50 هزار میلیارد تومان از بدهی دولت به تأمین اجتماعی، در عین حال ابرا

وی افزود: باید از محل 9بیست و هفتم حق درمان 10 آیتم از جمله غرامت بارداری و بیماری و استراحت های پزشکی نیز پرداخت شود. حال اگر این 9 بیست و هفتم به خزانه برود نمی توانیم این آیتم ها را بپردازیم.

وی با بیان اینکه این مصوبه با اصل 53 و اصل 52 قانون اساسی نیز مغایر است لیکن بودجه سازمان، بودجه دولتی نیست گفت: همچنین این قانون با جز 3 بند ب ماده 70 قانون برنامه ششم توسعه مغایر هست. در انجا آمده حق بیمه درمان تامین اجتماعی باید طبق قانون تامین اجتماعی صرف شود. این مصوبه با قانون محاسبات عمومی مبنی بر اینکه منابع دولتی باید به حساب خزانه برود و نه حق الناس، نیز مغایر است و طبق استفساریه که قبلا از مراجع عظام از جمله آیت الله بهجت گرفته شده است بود، مجلس و دولت نمی توانند در حق الناس دخل و تصرف کنند.

نایب مدیر کانون بازنشستگان شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران با اشاره به اینکه در سال 92، بدهی دولت به تأمین اجتماعی 63 هزار میلیارد تومان بود، گفت: این رقم در آخر سال گذشته به 141هزار میلیارد تومان رسید، با روند قوانین فعلی در امسال 18 هزار و 100 میلیارد تومان کسری بودجه جهت شرکت ایجاد می شود که اگر با رقم بدهی ها تجمیع شود می توان گفت دولت 160هزار میلیارد تومان به شرکت تامین اجتماعی بدهکار هست. این روند ما را به شدت دلواپس می کند.

درخواست کانون بازنشستگان از شورای نگهبان جهت مخالفت با یک مصوبه مجلس

دهقان کیا ادامه داد: وزارت بهداشت می خواهد صفر تا صد درمان را در اختیار بگیرد این در حالی است که در روز رای گیری مصوبه بند “ز” در مجلس، وزیر رفاه و شخصی از شرکت در مجلس حاضر نبود.

وی ضمن تقدیر از مجلس جهت تصویب پرداخت 50هزار میلیارد تومان از بدهی دولت به تأمین اجتماعی عنوان کرد: ولی از دولت گلایه داریم لیکن آقای نوبخت اعلام کرد قصد دارد پروژه های نیمه تمام به تأمین اجتماعی بدهد، در حالی که ما پول نداریم حقوق بازنشسته ها را بدهیم و تامین اجتماعی دارد جهت پرداخت حقوق وام با بهره 35 درصدی از بانک رفاه می گیرد.

نایب مدیر کانون بازنشستگان شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران ضمن تقدیر از مجلس جهت تصویب پرداخت 50 هزار میلیارد تومان از بدهی دولت به تأمین اجتماعی، در عین حال ابرا

نایب مدیر کانون بازنشستگان شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران افزود: از سوی دیگر مدیر جمهور تاکید دارد باید صندوق ها از بنگاه داری خارج شوند.

دهقان کیا با اشاره به اوضاع حقوق ودستمزد گفت: اکنون فاصله زیادی با رقمی که باید به ما پرداخت می شد داریم. سال گذشته در شورای عالی کار سه گروه کارگر، کارفرما و دولت حضور داشتند و به این توافق رسیدند که طبق بند 2 ماده 41 قانون کار که به سبد هزینه خانوار و تورم اشاره دارد، جهت تعیین حقوق توجهشان به سبد هزینه خانوار باشد. اکنون قدرت خرید حداقلی بگیران 35 درصد است.

درخواست کانون بازنشستگان از شورای نگهبان جهت مخالفت با یک مصوبه مجلس

وی افزود: باید روی 33 قلم کالای اساسی حساس باشند و اجازه ندهند تورم بر روی آن اثر بگذارد و در کشورهای دیگر این 33قلم را کنترل می کنند . در آخر سال 95، سبد هزینه خانوار تقریبا دو میلیون و 489 هزار تومان بود و امسال 3.2 میلیون تا 3.5 میلیون تومان هست، هرچند هنوز این رقم اعلام نشده هست. این در حالی است که حداقل حقوق کمتر از یک میلیون تومان بود.

به گفته نایب مدیر کانون بازنشستگان شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران اگر قرار است عدالتی در جامعه برقرار باشد در قانون آمده که حقوق مدیران هفت برابر حداقل حقوق باشد. اکنون حقوق مدیران از 10 تا 24 میلیون تومان هست. اگر اینطور است باید حقوق کارگر و بازنشسته حداقل دومیلیون تومان باشد. اگر سقف حقوق باز باشد و کف همواره پایین باشد عادلانه نیست.

وی تاکید کرد: دولت باید به قشر حقوق بگیر توجه کند، دولت یا باید کیفیت تولیداتش را ارتقا دهد یا قدرت خرید را اوج ببرد که کارخانجات متحول شوند. انتطار داشتیم همسان سازی اجرا شود. دولت باید بخشی از 50 هزار میلیارد تومان را نقدی بدهد تا جهت همسان سازی کاری بکنیم. حتی اگر 20 درصد زیاد کردن حقوق را در شورای عالی داشته باشیم، باز هم حداقل حقوق به یک میلیون و 200هزار تومان می رسد.

واژه های کلیدی: قانون | قانونی | مصوبه مجلس | بازنشستگان | قانون اساسی | مجلس شورای اسلامی | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog