مزرعه فارسی لبنان بازیکن مسابقه استان فارس

مزرعه: فارسی لبنان بازیکن مسابقه استان فارس درخشش بیلیارد باز فارسی مسابقات بین المللی لبنان محمد علی پردل

گت بلاگز آذربایجان غربی مبارزه با آفت سن گندم درسطح ۲۰ هزار هکتار از مزارع آذربایجان غربی

معاون اصلاح تولیدات گیاهی شرکت جهاد کشاورزی آذربایجان غربی از مبارزه با آفت سن گندم درسطح ۲۰ هزار هکتار از مزارع استان از ابتدای سال زراعی جاری تا کنون خبرد

مبارزه با آفت سن گندم درسطح ۲۰ هزار هکتار از مزارع آذربایجان غربی

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ارومیه؛عبداله فتح اله زاده معاون اصلاح تولیدات گیاهی شرکت جهاد کشاورزی آذربایجان غربی در گردهمایی مسئولین مراکز جهاد کشاورزی شهرستان های استان با بیان اینکه در سال گذشته در سطح ۷۷ هزار هکتار از اراضی زراعی استان مبارزه با سن غلات انجام شد، اظهارکرد: کشاورزان در مناسب ترین وقت، نسبت به مبارزه علیه این آفت و سم پاشی گندم زارهای خود اقدام کنند چراکه در صورت توجه به اطلاعیه ها و توصیه های پیش آگاهی کارشناسان و مبارزه شیمیایی با پوره سن گندم، خسارت های کمتری به مزارع وارد می شود.

فتح اله زاده افزود: در سال گذشته درسطح ۵۰۵ هکتار ازاراضی استان مبارزه با آفت ملخ داشتیم که در امسال نیز تاکنون این عملیات در سطح ۳۰۰ هکتار ازاراضی زراعی استان اجرا شده است است.

عبارات مهم : کشاورزی
وی با بیان اینکه عملیات مبارزه شیمیایی با علف های هرز نیز در سال گذشته در سطح ۲۳۷ هزار هکتار ازاراضی باغی و زراعی استان انجام شد، تاکید کرد: کشاورزان باید مبارزه به موقع با علف های هرز در مزارع را جدی بگیرند آیا که درافزایش عملکرد و میزان بهره وری تولید موثر است.
فتح اله زاده گفت:: با اقدام به موقع جهت مبارزه با علفهای هرز ۱. ۵ میلیارد متر مکعب در مصرف آب صرفه جویی شده است که از این طریق می توان نزدیک به یک میلیون تن گندم تولید کرد و استفاده از بذور اصلاح شده است نیز ۲۵ تا ۳۰ درصد در زیاد کردن عملکرد تولید موثر است.
معاون اصلاح تولیدات گیاهی شرکت جهاد کشاورزی استان اضافه کرد: از ابتدای امسال تا کنون در سطح ۵۰ هزار هکتار ازاراضی استان عملیات مبارزه شیمیایی با علف های هرزانجام شده است که در مقایسه با مدت وقت مشابه سال گذشته که در حدود ۱۸۰ هزار هکتار بود، مهم است کشاورزان در مناسب ترین وقت جهت زیاد کردن عملکرد تولیدات خود کارها مورد نیاز را در این زمینه انجام دهند.
این مسئول خاطر نشان کرد: در سال زراعی گذشته به وسیله ۵ شرکت تولید و فرآوری بذر در استان نزدیک به ۲۰ هزار تن بذر اصلاح شده است تولید شد که امسال درکشت حدود ۲۵ درصد از مزارع دیم و ۳۵ درصد ازاراضی آبی استان، از بذور اصلاح شده است استفاده شده است است.
وی با تاکید بر ضرورت ارتقای مکانیزاسیون بخش کشاورزی استان ادامه داد: ضریب مکانیزاسیون بخش کشاورزی استان در سال ۹۵ از ۱. ۴۱ به ۱. ۴۶ اسب بخار در هر هکتار ارتقا یافته است.
معاون اصلاح تولیدات گیاهی شرکت جهاد کشاورزی استان تاکید کرد: در حال حاضر ۴۳ هزار و ۳۷۲ دستگاه انواع تراکتور باغی و زراعی، ۱۲۲ هزار و ۱۶۰ دستگاه انواع ادوات دنباله بند و ۸۶۰ دستگاه کمباین در سطح استان وجود دارد که به طور میانگین جهت هر دستگاه تراکتور، ۲. ۸ دهم انواع ادوات دنباله بند موجود است.

انتهای پیام/م

واژه های کلیدی: کشاورزی | سال زراعی | آذربایجان غربی | ارومیه | آفت سن | گندم | جهاد کشاورزی |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog